Ból głowy w napadowej migrenie głowy

Mam 45 lat.  Od kilku lat cierpię na okropny ból głowy, który powoduje wykluczenie mnie z życia na kilka dni. Jest taki okropny, że nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Ból pojawia się w prawej stronie nad okiem, jest kłujący. W głowie czuję coś takiego jakby mi nabrzmiewała i zaraz mi pęknie. Chodzę po lekarzach i nikt nie jest w stanie mi pomóc. Robią mi wyniki, a z wyników nic nie wychodzi, a ból pojawia się bardzo często bo nawet dwa do trzech razy w miesiącu. Nie mogę nawet przy tym bólu oddychać normalnie. Czuje się taka napięta i emocjonalnie rozwalona. Robiłam wszystkie możliwe wyniki: Morfologia krwi - wszystko prawidłowo, Cholesterol - trochę podwyższony( 231 mg/dL), cukier - prawidłowy, tarczyca - prawidłowa, przeciwjądrowe - nie wykryto,rezonans głowy - pojedyncze ognisko w obrębie środka półowalnego strony prawej i 2 - 3 ogniska po stronie lewej na wysokości części środkowej i stropu komory bocznej. Obraz MR niespecyficzny - ogniska demielinizacji, naczyniopochodne ?  Poza tym wszystko w porządku, zalecone mam badanie kontrole za rok.  Jeszcze robiłam badanie USK - lekarz powiedział, że wszystko w porządku. Szukam jakiejś pomocy, bo chciałabym normalnie żyć, a przez ten ból głowy nie jestem w stanie. Dopada mnie w najmniej oczekiwanych momentach i trzyma przez parę dni. Przy tych bólach głowy jest mi zimno, ręce mam zimne i nogi lodowate. Jak wchodzę do gorącej wody to ten ból czasami jest łagodniejszy i pomagają mi tylko czopki P****. Proszę o jakąś poradę, może powinnam zrobić jeszcze jakieś wyniki, albo iść do jakiegoś specjalisty?
45 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisywane dolegliwości mogą sugerować napady migrenowego bólu głowy. Jednak by postawić ostateczną diagnozę potrzebna jest wizyta u neurologa (Poradnia Neurologiczna lub Poradnia Leczenia Bólu Głowy), który będzie miał możliwość przeprowadzenia dokładnego wywiadu oraz badania neurologicznego. W razie potwierdzenia, możliwe jest stosowanie leków profilaktycznych przeciwmigrenowych, które zmniejszą częstość i siłę ataków bólu głowy.

Czy badanie rezonansu magnetycznego było wykonane przynajmniej na 1,5 testowym aparacie z kontrastem? Jeżeli nie, to przy badaniu kontrolnym, tak powinno być.

Również w razie objawów bólowych głowy, konkretnie zlokalizowanych, o charakterze tętniącym i kłującym, warto wykonać badanie naczyniowe z kontrastem - angioTK lub angioMR głowy.

Ostateczne zaplanowanie dalszej diagnostyki będzie łatwiejsze znając wynik badania neurologicznego.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!

Zapraszam na konsultację Z opisu bóle migrenowe, 3-4 x w miesiącu Ważne dobranie skuteczniejszych leków, Może też warto dodawać lek "wyciszający" doraźnie konieczne pełne badanie i ocena wyników już wykonanych
jak inne schorzenia i leki
Jak ze snem i nastrojem??