Ból głowy, zatkany nos i przewlekłe zmęczenie a wynik TK zatok

Dzień dobry, od dłuższego czasu odczuwam bol głowy, ciągle zatkany nos, przewlekle zmęczenie. Wiem, ze chrapie i spis z otwarta buzia. Wynik TK zatok; niewielkie zgrubienia błony śluzowej: sitowia i zatoki klinowej po stronie prawej i lewej zatoki szczękowej. Niedrozne ujście lewej zatoki szczękowej. Przegroda nosa z kolcem kostnym skrzywiona w stronę lewa. Przerost malzowin nosowych dolnych. Pneumatyzowane blaszki pionowe małżowin środkowych. Co ten wynik oznacza? Mam 27 lat.

Wynik badania TK sugeruje że ewidentnie przyczyny Pani dolegliwości spowodowane są przerostem błony śluzowej, skrzywieniem przegrody nosa oraz anomalią anatomiczną. Będzie raczej trudno pomóc Pani lekami, trzeba się prawdopodobnie nastawić na zabieg operacyjny. Wizyta u laryngologa jest konieczna.