Ból górnej części brzucha i nieprawidłowości w USG trzustki

Witam. Praktycznie cały listopad bolała mnie górna część brzucha-promieniowało na prawą i lewą stronę, nawet pod łopatkę. Lekarz zlecił USG jamy brzusznej, w której wyszło: trzustka o nieco hiperechogenicznej strukturze. Dodam, że od 7 lat choruję na niedoczynność tarczycy. Lekarz wykonujący USG powiedział, że moja trzustka wygląda jak u 45 letniej kobiety (mam 21). Czy ten wynik wskazuje na chorą trzustkę? Nigdy nie paliłam papierosów i nie pije alkoholu. Okropnie mnie to stresuje.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Należałoby wykonać tomografię komputerową jamy brzusznej, żeby wykluczyć patologię trzustki.
Pozdrawiam