Ból i cechy zwyrodnieniowe

pierścienia rotatorów ;z zachowaną ciągłością ,wykazują podwyższoną intensywność sygnału ścięgna m.nadgrzbietowego -obraz zmian w przebiegu z .stożka rotatorów.Ogniska podwyższonego sygnału w obrąbku stawowym -cechy zwyrodnienia.Podwyższony sygnał w dolnym biegunie głowy ramienia .jako zmiany obrzękowe szpiku kostnego .I nikt nie widzi problemu a ja z bólu się zwijam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Uszkodzenie związane jest najczęściej z powtarzającymi się mikrourazami, procesem zwyrodnieniowym, krytyczna strefą niedokrwienia lub przewężeniami kostnymi w obrębie przestrzeni podbarkowej, w której znajduje się stożek rotatorów. Leczenie jest operacyjne. Poprawnie przeprowadzony zabieg operacyjny przywraca ruchomość stawu barkowego, siłę mięśniową oraz redukuje dolegliwości bólowe. Po zabiegu stosuje się unieruchomienie w ortezie, a następnie rehabilitację ruchową pod opieką doświadczonego terapeuty.