Ból i drętwienie rąk przy zwyrodnieniu kręgosłupa

dzien dobry..mieszkam w Norwegii i tutaj tez chodze do lekarza..mam zwyrodnienie kregoslupa od odcinka c1 do c7 nie moge pracowac ...po wysilku fizycznym budze sie w nocy po kilka razy z powodu bolu i dretwienia rak...nie mam czucia w palcach..do tego w nocy budzi mnie bol glowy ..ustaje dopiero gdy wstane...mialam robiony rezonans magnetyczny 4 lata temu zwyrodnienie obejmowalo c1 do c4 a teraz do c7..robiono mi rowniez mr glowy lecz nie stwerdzono zadnych zmian. moj lekarz domowy powiedzial ze moj bol glowy w nocy nie ma zadnego zwiazku z moim kregoslupem szyjnym..prosze o odpowiedz ktora bede mogla wydrukowac i pokazac lekarzowi w Norwegii

W przypadku zmian zwyrodnieniowych odcinka szyjnego namawiam do odwiedzenia fizjoterapeuty, który zajmuje się terapią kręgosłupa. Konieczne jest badanie i wywiad aby móc określić czy i w jakim stopniu związek mają dolegliwości bólowe ze zmianami zwyrodnieniowymi. Dobrze by było pokazać również wyniki z MRI, a by móc zobaczyć występujące zmiany. Natomiast zmiany zwyrodnieniowe jak najbardziej mogą się przyczyniać do występowania dolegliwości bólowych zarówno w odcinku szyjnym jak i głowy, tym bardziej, że występuje drętwienie rąk, budzące w nocy.