Ból i guzek w piersi oraz brak okresu

Witam. Jakiś tydzień temu bolała mnie prawa pierś, wyczułam guzka, do tego nie pojawiła mi się miesiączka, która miała pojawić się wczoraj. Czy to ma jakiś związek z guzkiem ? Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić ? Dodam że mam 21 lat. Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jeden dzień spóźnienia okresu to niewiele. Jeżeli pozostaje Pani aktywna seksualnie proszę wykonac test ciążowy dla pewności.
Guzek w piersi, który jest przesuwalny to najpewniej zmiana łagodna, ale warto rozważyć badanie USG.
Proszę zgłosić się do ginekologa.