Ból i guzek w piersi u czternastolatki

W prawej piersi czuję ból. Boli mnie i mam kulkę a w lewej nic, jest wszystko dobrze. Boję się bardzo co to może być?

Witam serdecznie!

Sądząc po wieku (rocznik podany w pytaniu) masz 14 lat i jesteś w okresie dojrzewania. Piersi w tym czasie rozwijają się i intensywnie zmieniają. Mogą w nich powstawać różnego rodzaju zgrubienia, zagęszczenia, wyczuwane jako guzki. W Twoim wieku, nowotwory piersi praktycznie się nie zdarzają, a więc nie musisz obawiać się, że to co wyczuwasz w piersi jest nowotworem. Tak naprawdę, aby ocenić czy to co wyczuwasz w piersi jest spowodowane fizjologiczną przemianą piersi czy czymś innym (np. guzek powstający w wyniku urazu itp), najlepiej aby zbadał Cię lekarz. Może być pediatra, do którego jesteś na stale zapisana.

Pozdrawiam serdecznie