Ból i krew z odbytu a rak jelia grubego

Witam serdecznie, uprzejmie proszę o poradę. Jakiś czas temu zauważyłam niewielkie kropelki krwi na papierze po korzystaniu z toalety, towarzyszył także temu ból, jakby coś dosłownie rozrywało mi odbyt. Niestety objawy nasiliły się, wygląda to na hemoroidy, ale jednocześnie zaobserwowałam bardzo zwężony odbyt, a kiedy prę, co nie jest łatwe - hemoroidy jakby wychodzą ze środka. Czuję także ucisk w wątrobie, dlatego bardzo panikuję - czy rak jelita grubego w moim wieku jest możliwy?

Lek. Tomasz Budlewski

Rak jelita grubego może występować w każdym wieku, choć częstość jego występowania oczywiście wzrasta wraz z wiekiem, i myślę, że w Pani wieku możliwość występowania raka jelita grubego jest mało prawdopodobne. Co do określenia ryzyka w Pani przypadku konieczne jest badanie lekarskie. Proponuję udać się do chirurga celem badania oraz ewentualnego leczenia żylaków odbytu.