Ból i krwawienie podczas pierwszego razu

Od 2 miesięcy jestem z chłopakiem,niedawno postanowiliśmy przeżyć swój pierwszy raz(dla nie to ogólnie był pierwszy raz)był bardzo bolesny,wręcz nie do wytrzymania.Dużo o tym rozmawialiśmy.Postanowiliśmy spróbować jeszcze raz,było identycznie bolało,ale tym razem doszło jeszcze krwawienie. Czy mamy czym się przejmować? Co powinniśmy zrobić?

Dzień dobry!

Różnego rodzaju trudności są naturalne dla początków życia seksualnego i zazwyczaj samoistnie mijają z czasem, rosnącym doświadczeniem i pozytywnym nastawieniem.

Ból podczas prób współżycia może wiązać się np. z niedostatecznym Pani podnieceniem (dopiero pod wpływem podniecenia pochwa otwiera się, nawilża, staje się gotowa do stosunku), stresem i związanym z tym napięciem ciała lub niedelikatnością partnera.
Może wynikać także z przerwania błony dziewiczej, które przy pierwszej próbie mogło nie być w pełni skuteczne (doszło do tego dopiero przy drugiej próbie współżycia).

Proszę skonsultować się z prowadzącym lekarzem ginekologiem, aby potwierdzić Pani stan zdrowia, ew. infekcje czy inne stany chorobowe w obrębie narządów intymnych (to także może być powodem bolesności stosunków), stan błony dziewiczej itp. Ważne także, jakie będą Pani odczucia podczas badania ginekologicznego. Jeśli byłoby ono w podobny sposób bolesne, może być to ważna informacja do diagnozy, np. dyspareunii.
Ginekolog jest osobą, z którą będzie Pani mogła wyczerpująco porozmawiać o tej sytuacji, a w razie potrzeby pokieruje Panią np. do seksuologa.

Warto zrobić też krótką przerwę od stosunków seksualnych, aby zagoiły się naturalne mikrourazy, związane m.in. z przerwaniem błony dziewiczej czy wcześniejszego stosunku, podczas którego mogło dojść do podrażnień.

Pozdrawiam!