Ból i krwawienie związane z hemoroidami po porodzie

Witam, mam 29 lat w zeszłym roku urodziłam swoje pierwsze dziecko. Pod czas ciąży nie miałam problemów z hemoroidami, ale pojawiały się zaparcia. Niestety po porodzie pojawił się ból i krwawienie. Chirurg do którego chodziłam leczył mnie farmakologicznie- bez efektu, w końcu dał skierowanie do proktologa. Termin mam za 3 miesiące a chciałabym się starać o drugie dziecko. Czy hemoroidy są przeciwwskazaniem? Czy muszę je najpierw usunąć bo są jakimś zagrożeniem? Z góry dziękuje za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Tzn nie są przeciwwskazaniem ale korzystniej byłoby je wcześniej usunąć. Proponuje udać się do chirurga ogólnego jeżeli wizyta jest możliwa wcześniej.