Ból i mrowienie w dolnej szczęce

Witam, jestem 25 letnią kobietą. Po razy trzeci zdarza mi się sytuacja, gdzie odczuwam ból w dolnej szczęce, mrowienie, chłodzenie, rozpieranie tutaj jak kość, czasem też bolą mnie uszy lub górna szczęka. Lekarz rodzinny mówi, że to kwestia przeziębienia i faktycznie zawsze jestem i dostaje antybiotyk. Ostatnio przeszło mi na dłużej lecz teraz dosłownie na 9 dni i znów jestem na antybiotyku. Byłam u dentysty, robił zdjęcie i wszystko z zębami ok. Co może być tego przyczyną? Jak tego unikać?

Witam serdecznie,
Konieczna tutaj jest dokładna diagnostyka u chirurga stomatologicznego - objawy nie są jednoznaczne. Może być konieczne wykonanie tomografii do dokładnej diagnostyki.
Z opisanych objawów, to co się nasuwa to może być ucisk na nerw (mrowienie i odczucia zimna by na to wskazywały), może to być też spowodowane problemami ze stawem skroniowo-żuchwowym (patologia w stawie lub choroba okluzyjna).
Z kolei ustępowanie objawów po antybiotyku sugerowałoby podłoże bakteryjne - można sprawdzić w morfologii czy nie ma obecnych stanów zapalnych.