Ból i napięty brzuch po laparoskopowym usunięcie woreczka żółciowego

Trzy dni temu miałam zabieg laparoskopia na kamienie w woreczku żółciowym , od wczoraj jestem w domu , często mam napięty brzuch szczególnie na wieczór i nacięcie przy pępku boli i ciągnie i plaster przy nim jest zakrwawiony a za dwa dni dopiero mam go zmienić ... mam się obawiać czy to normalne ?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeśli opatrunek jest zakrwawiony z całą pewnością należy go zmienić. Jeśli nasilenie objawów nie będzie się zmniejszało proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Raczej radziłbym z tym problemem wcześniej udać się do poradni chirurgicznej. Takie objawy mogą sugerować zakażenie rany pooperacyjnej w okolicy pępka (dość często się to zdarza). Może to wymagać opracowania chirurgicznego, może antybiotykoterapii. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.