Ból i nieprzyjemne doświadczenia podczas stosunku

Witam , mam krępujące pytanie. Podczas stosunku mój partner ma problem z wprowadzeniem członka, kiedy to się uda czuje nieprzyjemny ból. Seks uprawialiśmy 6 razy, myślałam że to kwestia błony dziewiczej. Seks stał się dla mnie teraz czymś co kojarzy mi się z bólem , nie odczuwam żadnej przyjemności. Mój partner szczytuje a ja mam ochotę się rozpłakać, odwracam się i jestem zła na niego ( chociaż wiem że nie mam prawa ... ) Czy to kwestia psychiki czy problemów mojego ciała ?

Dzień dobry!

Początki życia seksualnego naturalnie wiążą się z różnego rodzaju trudnościami. Dla części kobiet jest to właśnie ból. Często przyczyną są złe nawyki, np. rozpoczynanie stosunku mimo braku pełnego podniecenia i stresu kobiety, niedostateczne nawilżenie pochwy, wybieranie niekorzystnych pozycji seksualnych, powtarzanie stosunków mimo odczuwania bólu itp. Być może rozmowa z partnera i zmiany w powyższych kwestiach mogą przynieść rozwiązanie.

Jeśli tak się nie stanie, warto bliżej przyjrzeć się sytuacji w rozmowie z ginekologiem czy seksuologiem. Niestety, na podstawie skąpych informacji, bez osobistej rozmowy i przeprowadzenia badań diagnostycznych, nie jest możliwe stwierdzić, czy bolesność może mieć raczej związek ze kwestiami fizycznymi czy psychicznymi.

Właściwym pierwszym kontaktem w tej sytuacji może być prowadzący lekarz ginekolog.

Pozdrawiam!