Ból i opuchlizna kolana po upadku a blokowanie przy ruchu

witam w prawym kolanie kiedys jeszcze w szkole bardzo mocno upadlam i spuchlo.. dostalam tabl przeciwbolowe i minelo a od jakis pol roku te samo kolano blokuje mi sie przy klekaniu i jak sie prostuje wskakuje na miejsce a przy tym jest okropny bol cala lydka boli taki promien bólu przechodzi.. przy tym robi mi sie slabo. po jakis 5 min mija ale zostaje opuchniecie i lekki bol przy dotykaniu. opuchizna schodzi po paru godzinach. bylam u lekarza to dala mi tylko srodki przeciwbolwe.

Szanowana Pani, całość wywiadu dostępnego drogą mailową sugeruje zastarzałe uszkodzenie w zakresie łąkotek ( jednej z dwóch lub rzadziej obu) stawu kolanowego. W Pani przypadku jednak wskazana byłaby konsultacja ortopedyczna celem przeprowadzenia badania fizykalnego - i często to badanie jest wystarczające do postawienia właściwej diagnozy. W sytuacjach wątpliwych diagnostykę należy rozszerzyć o badanie NMR. W zależności od wyniku badania ( ocena stopnia uszkodzenia struktur stawu kolanowego) podejmujemy decyzję o leczeniu inwazyjnym ( artroskopia stawu kolanowego lub inny zabieg operacyjny) bądź zachowawczym ( zazwyczja farmakoterapia + szeroko pojęta rehabilitacja)