Ból i opuchlizna kolana przy dłuższym chodzeniu
Od dwóch lat mam problem z kolanem przy dłuższym chodzeniu boli i często puchnie. byłam u reumatologa nic nie wykrył dał tylko leki, byłam u ortopedy dostałam skierowanie na rentgen i usg nic nie wyryło a kolano nadal boli i puchnie teraz czekam na rezonans. co może to wykryć?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam,
dolegliwości takie u kobiet w Pani wieku często są związane z podwichaniem rzepki. USG, badanie kliniczne i RTG stawu kolanowego powinno być wystarczające w postawieniu takiej diagnozy. Może Pani spróbować stabilizatora na rzepkę do stosowania codziennie. Dodatkowo sugeruje wzmocnić mięsień czworogłowy.