Ból i opuchlizna palca po zdjęciu gipsu

Przeszło trzy tygodnie temu kciuk został przecięty i okazało się, że jest również złamanie paliczka dalszego. Po dwóch tygodniach zdjęto gips a po trzech szwy z rany. Po zdjęciu gipsu palec bardziej boli i nadal jest spuchnięty, boje się nim ruszać, założony jest jedynie opatrunek. następną wizytę mam za 2 tygodnie nie wiem czy ten ból to normalne zjawisko i co mam robić ?

Witam serdecznie. Raczej tak, mówię raczej ponieważ nie mam możliwości oceny wizualnej. Proszę pamiętać o rehabilitacji biernej, czyli zdrową ręką zginamy i prostujemy chory palec.