Ból i opuchlizna ręki - do jakiego lekarza się udać?

Od pewnego czasu ma problem z prawą ręką. Ból zaczyna się od szyi aż po dłoń, najgorsze jest to że ręka jest bardzo spuchnięta i mm uczucie jakby była ważyła co najmniej 30 kg. Do jakiego lekarza mam się udać o poradę dziękuję bardzo pozdrawiam Ewa
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią objawy mogą mieć bardzo różną etiologię. Począwszy od urazu, poprzez zapalenie na chorobach układowych kończąc. By zdiagnozować przyczynę i zastosować konkretne leczenie powinna skonsultować się Pani z lekarzem pierwszego kontaktu. Oceni on ogólny stan Pani zdrowia oraz miejscowy stan kończyny górnej. Pozwoli to zdecydować do jakiego specjalisty powinna się Pani udać. Konieczne wydaje się być również wykonanie badań dodatkowych w postaci zdjęcia rtg, morfologii, CRP, elektrolitów czy też usg stawów.