Ból i opuchlizna rok po wyrwaniu szóstki a kawałek zęba w dziąśle

Witam Rok temu miałem wyrywaną dolną szóstkę . Po roku pojawił się w miejscu wyrwania ból oraz obrzęk.Po zrobieniu zdjęcia Rtg okazało się że dziąsło się zrosło ale został tam kawałek zęba . Ząb był ułamany. Poszedłem do chirurga stomatologicznego który powiedział że trzeba zrobić zabieg . Dostałem antybiotyk Dalacin C oraz leki przeciwbolowe .Dzien pozniej po wizycie bardzo spuchlem a ból jest nadal okropny.Chciałem zapytać czy to normalne ponieważ zabieg mam dopiero za 6 dni .Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, konieczna jest pilna konsultacja z prowadzącym chirurgiem szczękowy-twarzowym, który po osobistym badaniu wskaże dalsze postępowanie

Lek. Krzysztof Szmyt

antybiotyk podany doustnie działa dopiero po 2-3 dniach, proszę dodatkowo włączyć leki p/zapalne i p/bólowe bardzo dobrze w przypadku takich dolegliwości działa DEXAK SL dostępny ostatnio w aptekach bez recepty
- zabieg oczywiście jest konieczny
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk