Ból i opuchlizna stopy po zdjęciu szyny po pęknięciu kostki

Jestem po zdjęciu szyny po pęknięciu w kostce lewej nogi . Noga w miejscu pęknięcia mnie boli, ale najgorsze jest dla mnie spuchnięta stopa. Jak leżę jak cie mogę ale gdy jestem w pozycji stojącej (nie stawiam chorej stopy na ziemi) opuchlizna staje się nie do zniesienia. Co robić by ją zmniejszać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisał Pan kiedy doszło do złamania. Obrzęk w miejscu oraz poniżej miejsca złamania może się utrzymywać nawet do kilku tygodni. By był mniejszy sugeruję elewację kończyny, stosowanie okładów z altacetu oraz przyjmowanie preparatów z escyną, która uszczelnia naczynia krwionośne. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.