Ból i opuchnięcia na szyi

Witam serdecznie. Od 5 miesięcy mam ból i opuchnięcie na szyi mięsnia mostkowo-obojczykowego na przemian raz z jednej strony raz z drugiej. Co jakiś czas w tych miejsach powstaje krosta z ropa, która zanika i tak w koło. Badania wykonane:morfo,OP,CRP,ALT,TSH,EBV,Toxoplazmoza - wszystko w normie. jedynie IgEcałk. 160 norma do 80 Miałem tez RTG klatki bez zmian, USG szyi w normie. Co to puchnie i boli, nie można znaleść przyczyny, stosowane były(amoxycyklina,azytromycyna),przeciwzapalne i nic

Piotr Pilarski

Na podstawie opisu ciężko stwierdzić co może być przyczyną. Sugeruję wizytę u reumatologa.

Pozdrawiam.