Ból i opuchnięcie nogi w kostce

Dzien dobry mam takie pytanie maz pracuje zagranica i zaczela bolec go noga i puchnac w kostce a 10lat temu mial ucisk na noge od kregoslupa jest po operacji co moglabym kupic w aptece na ta dolegliwosc

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim należy zidentyfikować przyczynę puchnięcia nogi. Jeżeli był nią uraz, to pomogą przede wszystkim zimne okłady i wyższe ułożenie nogi podczas siedzenia i snu. Jeżeli przyczyną jest niewydolność żylna, to wskazane jest zastosowanie pończoch uciskowych i unikanie długiego stania, przyczyny mogą mieć też związek m. in. z chorobami serca, dlatego mimo wszystko w pierwszej kolejności wskazany jest kontakt z lekarzem.

Witam. Przede wszystkim mąż powinien zgłosić się do lekarza. Tak może objawiać się wiele schorzeń choćby zapalenie zakrzepowe żył czy zapalenie stawów. Leczyć trzeba będzie po ustaleniu rozpoznania. Nie wolno mu zlekceważyć tych objawów.