Ból i opuchnięcie palca oraz zgrubienie przy paznokciu

Witam, od wczoraj na moim palcu środkowym u ręki zrobiła się kulka przy paznokciu. Palec jest twardy, lekko napuchnięty, gorący. Nie mogę go dotknąć, gdyż odczuwam okropny ból. Czy to moze być od wycinania skórek? Czy trzeba gdzieś się zgłosić z taką kulką, czy to groźne?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiana ma najprawdopodobniej podłoże zapalne. Powinna ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego.