Ból i opuchnięcie stopy po bieganiu na bieżni

Witam. 5 dni temu biegałam na bieżni, 5km w 40 min, nastepnego dnia zaczeła mnie boleć stopa, pojawiło sie lekkie opuchniecie pod duzym palcem,stosowałam zel przeciwbolowy, codziennie. Jednak opuchlizna nie zeszła wrecz sie powiekszyła po wczorajszym dniu (jezdziłam na rowerku-siłownia)i bardziej mnie boli.dzisiaj zażyłam lek metafen 2tab, nie wiem czy poczekać jeszcze jeden dzien czy zgłosic sie do lekarza, prosze o pomoc.Pozdrawiam

W trakcie wysiłku fizycznego powinno się słuchać swojego ciała - jeżeli bolało wtedy to miejsce to był to znak do zaprzestania aktywności fizycznej. Na pewno nie należy nakładać kolejnych mikrourazów na siebie i zgłosić się z tym do lekarza.