Ból i pieczenie oczu u 20-letniej córki a niedoczynność tarczycy

dzień dobry Mam pytanie .Moja 20 letnia córka od ponad 4 m skarży się na ból i pieczenie oczu.Wg.okulistów oczy są zdrowe oprócz odczuwania przez córkę to suchość oczu.Nie pomagają - sztuczne łzy.(krople )Oczy tak bolą i pieką,ze o godz 17.00 najleopsze lekarstwo to sen. TSH - z dnia 25.02 -2.452 , FT4- 12.92.Czy ten ból i pieczenie może być powiązane z niedoczynnością tarczycy .Biegamy po wielu specjalistach i nie możemy uzyskać pełnej diagnozy.Byłabym wdzięczna za odpowiedz.Jagoda k.

Witam.czy niedoczynność t. U córki jest wywołana wole Hashimoto? Czy to wole proste?jeżeli Hashimoto to możliwe ze pciala są również w oczodolach. Nawilża np HyloParin. Hylocomod Bepanthen. Zrobić test Schirmera. Pozdrawiam serdecznie