Ból i pieczenie pochwy w 20 tygodniu ciąży

dzien dobry jestem w 20 tyg ciazy od kilku dni piecze i swedzi mnie pochwa zaczełam uzywac clotimazor i mi przechodzi wizyte u mojego lekaza mam za 6 dni. I mam pytanie czy mogłam zarazic meza bo ma krostki na penisie. I czy ten grzyb zagraza naszemu dzidziusiowi???? i co mam dalej robic nie moge isc wczesniej do lekarza bo go nie ma

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy rzeczywiście wskazują na infekcję. Koniecznie powinna Pani zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę. Odpowiadając na Pani pytania: 1. Jak najbardziej mogła Pani zarazić męża. 2. Każda infekcja może być zagrożeniem dla płodu. 3. Jeśli Pani lekarza aktualnie nie ma, może Pani skonsultować się także z innym lekarzem.