Ból i pieczenie podczas oddawania moczu po usunięciu torbieli

Witam. Dziś miałam usuwaną torbiel, która znajdowała się w ściance pochwy. Jak się okazało nie musiałam być cięta, tylko miałam punkcje. Założono mi również cewnik, który miałam może z dwie godziny. Jestem już w domu i z trudnością oddaje mocz oraz odczuwam straszny ból i pieczenie . Czy to normalne?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy mogą być spowodowane albo podrażnieniem cewki moczowej przez cewnik lub infekcją. Przeciwko infekcji przemawia dość krótki czas do wystąpienia aż tak silnych objawów. Jeżeli to wynik mechanicznego podrażnienia może się on utrzymywać nawet do tygodnia, dopóki nabłonek nie zagoi się w całości.