Ból i pieczenie w klatce piersiowej, trudności z oddychaniem

Witam, Mam 27 lat i od jakiegoś czasu obserwuję u siebie pieczenie/ból w klatce piersiowej i towarzyszące temu trudności z oddychaniem. Dzieję się tak w nocy po zaśnięciu. Budzę się po kilkunastu minutach z takimi objawami. Od kilku dni dodatkowo drętwieją mi notorycznie dłonie. Po każdym przebudzeniu dosłownie ich nie czuję. Czasami w ciągu dnia wydaje mi się, że bolą mnie żyły. Muszę przy tym dodać, że mam niskie ciśnienie. Jest to 90/60, czasem mniejsze. Nie wiem co o tym sądzić.
27 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.
Ból i pieczenie w klatce piersiowej mogą być związane z dość niskim ciśnieniem tętniczym, które nie dostarcza organizmowi odpowiedniego zapasu tlenu. Może być to również objaw anemii lub stresu i towarzyszących mu zaburzeń nerwicowych. Jeśli chodzi zaś o drętwienie dłoni to w patogenezie tego zaburzenia w pierwszej kolejności należałoby wykluczyć niedobór elektrolitów (Ca, K, Mg). Myślę że warto zgłosić się do lekarza POZ, który wykona podstawowe badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu.