Ból i pieczenie w okolicy pachwiny a przepuklina

Witam, 6 lat temu miałem operację przepuchliny ,zastosowano leczenie -hernioplastyka modo lichtenstein (siatka)i do tej pory było wszystko prawidłowo .Niestety miesiąc temu dżwignąłem większy ciężar i od tej pory mam lekki ból , pieczenie w okolicy tej rany -w okolicy pachwiny .Byłem u chirurga miałem badanie usg i powiedział że to nie przepuchlina ,przepisał tylko antybiotyk .Jednak dalej mam dyskomfort w tym miejscu ,czy to jest jednak przepuchlina?

Skoro wykluczył to chirurg to na pewno nie jest to wznowa przepukliny. Być może doszło do niewielkiego naruszenia siatki, z podrażnieniem tkanek otaczających i nerwów co wywołuje obecne dolegliwości. Oprócz antybiotyku można zastosować leki przeciwzapalne i przeciwbólowe miejscowo i ogólnie. Oczywiście przez pewien czas odciążyć mięśnie powłok brzusznych, a dolegliwości powoli powinny ustąpić. Jeśli do tego nie dojdzie ponowna kontrola u chirurga.

Witam, przykro mi, ale tematyka pytania wykracza poza kompetencje wynikające z mej specjalności (jestem urologiem). Proponuje zwrócić się o poradę do chirurga. Pozdrawiam RH