Ból i pieczenie w okolicy pachwiny a przepuklina
Witam, 6 lat temu miałem operację przepuchliny ,zastosowano leczenie -hernioplastyka modo lichtenstein (siatka)i do tej pory było wszystko prawidłowo .Niestety miesiąc temu dżwignąłem większy ciężar i od tej pory mam lekki ból , pieczenie w okolicy tej rany -w okolicy pachwiny .Byłem u chirurga miałem badanie usg i powiedział że to nie przepuchlina ,przepisał tylko antybiotyk .Jednak dalej mam dyskomfort w tym miejscu ,czy to jest jednak przepuchlina?

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Skąd się bierze ból pooperacyjny?
Skoro wykluczył to chirurg to na pewno nie jest to wznowa przepukliny. Być może doszło do niewielkiego naruszenia siatki, z podrażnieniem tkanek otaczających i nerwów co wywołuje obecne dolegliwości. Oprócz antybiotyku można zastosować leki przeciwzapalne i przeciwbólowe miejscowo i ogólnie. Oczywiście przez pewien czas odciążyć mięśnie powłok brzusznych, a dolegliwości powoli powinny ustąpić. Jeśli do tego nie dojdzie ponowna kontrola u chirurga.
Witam, przykro mi, ale tematyka pytania wykracza poza kompetencje wynikające z mej specjalności (jestem urologiem). Proponuje zwrócić się o poradę do chirurga. Pozdrawiam RH