Ból i powiększenie węzłów chłonnych na szyi

Witam. Trzy tygodnie temu rozbolały mnie węzły chłonne na szyi i znacznie się powiększyły. I pojawiły się dwa kolejne mniejsze z boku szyi. Najbardziej bolała mnie szyja w okolkicach powiększonych węzłów, czułam w tym miejscu pulsowanie i, że szyja jest wręcz gorąca. Jednocześnie zaczęłam mieć problem z żołądkiem (odbijanie, początkowo brak apetytu do południa i nudności). Później to ustąpiło. Również w tym samym czasie zaczęłam mieć problemy z oczami. Byłam u okulisty i biorę antybiotyki, bo mam poważną infekcję, która jest spowodowana raczej jakimś innym problemem w moim organiźmie- tak powiedziała Pani Okulistka. Udałam się jeszcze w ten sam dzień do lekarza rodzinnego, po zbadaniu stwierdził, że mam infekcje dróg oddechowych i przepisał antybiotyk Clindamycin- MIP. Gdy skończę go brać bedę miała robionebadania. Wcześniej jeszcze bolała mnie głowa z tyłu. Odkąd biorę antybiotyk czuje się dobrze, ale węzły chłonne nadal powiększone. Czy to normalne? Odczuwam, też ból w okolicy mostka raz po prawej a raz po lewej stronie. Bardzo się boję, że to objawy czegoś złego. Jakie badania powinnam zrobić? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Małgorzata Panek

Bez zbadadania Pani nie można określić przyczyny dolegliwości. Proszę po ukończeniu antybiotykoterapii zgłosić się do lekarza rodzinnego. On pokieruje dalsza diagnostyką i leczeniem.
Pozdrawiam