Ból i problemy z oddychaniem po uderzeniu w mostek

Witam podczas uderzenia w okolice mostka (być może w mostek) przez drugą osobę poczułem ból, który ustał po chwili. Po około 40 minutach ból się nasilił na tyle, że podczas oddychania czuję ból w okolicach mostka. Podczas malutkich wdechów bólu nie ma ale przy takich zwyczajnych i większych ból jest naprawdę intensywny. Gdy zmieniam pozycję leżenia, wstaje z łóżka dość delikatnie ponieważ ból się nasila. Czy możliwe że jest to złamanie mostka?

Witam,

Z uwagi na zgłaszane dolegliwości warto wykonać rtg klp, wówczas będzie Pan wiedział, czy doszło do pęknięcia mostka. Tak, przy dużej sile uderzenia pęknięcie mostka jest możliwe.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz