Ból i puchnięcie dziąseł

Witam,mam problem z dziąsłami ,ok dwa tygodnie zaczęły mi lekko puchnąć i przy tym odczuwam lekki ból , z tym że nie toważyszy krwawienie ani przykry zapach ,powiem jeszcze parę tygodni temu czasem zdarzało się lekkie krwawienie podczas szczotkowania. Zastanawiam się czy wybrać się do stomatologa z t problemem

Każdy problem z dziąsłami wymaga konsultacji stomatologicznej. Przewlekły stan zapalny dziąseł może spowodować utratę więzadeł ozębnej i zęby zaczną się ruszać. Niezbędna jest dokładna diagnostyka w powiększeniu oraz ocena stanu kości na RTG.

Witam. Najczęstszą przyczyną krwawienia z dziąseł jest ich stan zapalny spowodowany zalegającym kamieniem nazębnym. Następną przyczyną jest dieta uboga w witaminę C ( brak warzyw i owoców), anemia, skaza krwotoczna, choroba wątroby, cukrzyca, zaburzenia hormonalne, niektóre leki i in. Proszę zatem udać się do stomatologa, który stwierdzi jaka konkretnie przyczyna występuje u Pana. Pozdrawiam Krystyna Pikała