Ból i rozwiercenie zęba w ciąży

Witam.Jestem w 31tyg ciazy. Mam złą sytuację z zebem dolna 7.Zab byl czyszczony igla potem zamkniety na dlugi czas i nie bolal.Gdy dostalam bole zeba rozwiercono i znow bylo udraznianie kanalow czyszczenie zab zamkniety,odkladanie kanalowki. Po zamknieciu ostry bol. Na pogotowiu rozwiercili i kazali czekac z wyrwaniem do porodu.Jeden dent.odsyla do drugiego.Nawet moj dent chirurg nie chce sie podjac wyrwania zeba.Zab jest otwarty nie boli ale bede miala cesarke a zab nie wyleczony..jestem zalam

Witam serdecznie,
W przypadkach bólowych i w sytuacji kiedy mamy do czynienia ze stanem zapalnym zęba, można podjąć się usunięcia zęba w III trymestrze ciąży. Jako osłonę, możliwe jest stosowanie antybiotyków z grupy penicylin, amoksycyliny i klindamycyny.
Warto jednak poprosić o skierowanie od swojego lekarza prowadzącego ginekologa, który najlepiej zna stan zdrowia przyszłej mamy i jest w stanie zadecydować czy w tym konkretnym przypadku taki zabieg nie jest obarczony dodatkowym ryzykiem.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do usunięcia tego zęba, natomiast w chwili obecnej jeżeli ząb nie boli i nikt nie chce się podjąć jego leczenia proszę się nie obawiać o konsekwencje porodowe z tym związane.Wszystko powinno być OK!