Ból i strzelanie stawu w kciuku

mam66 lat od 2 mieś bolał mnie kciuk a obecnie strzela mi przy zginaniu a teraz boli mnie następny palec ostatnie OB=30 Co może być tego przyczyną ,.czy to objawy RZS czy można zapobiec dalszemu rozwojowi choroby np.dietą lub suplementami - przez kilka mieś. brałam Artresan i Forflex- czy konieczna jest wizyta u reumatologa do którego można dopchać się za 4-5 mieś .

Magdalena StusiĹska

Objawy jednostronne raczej nie są spotykane w RZS. Być może jest to po prostu zapalenie stawu kciuka, lub objaw innej choroby. Najlepiej skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który na podstawie badania ustali czy wizyta u reumatologa jest konieczna.