Ból i strzelanie w kolanie u 24-latka

Od pewnego czasu mam tak, że jak jadę samochodem jako kierowca lub pasażer bądź siedzę na fotelu i mam zgięte nogi po pewnym czasie zaczyna doskwierać mi straszny ból w kolanie. Jedynym sposobem jest wyprostowanie nogi, wtedy strzela coś w kolanie trochę poboli bardziej ale potem mija i jest ulga. Nie wiem co to może być?? Irek 24 lata
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą wskazywać na uszkodzenie chrząstki stawu kolanowego. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. W celu ustalenia przyczyny występujących objawów konieczna będzie wizyta u specjalisty ortopedy. Do poradni ortopedycznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie.