Ból i swędzenie w gardle - co się dzieje?

Witam, po dzisiejszym poranku zdecydowałem się założyć tutaj konto i opisać co się dzieje od około 4 dni. 4 dni temu (w środę), rozchorowałem się trochę, tj. temperatura (38 z kawałkiem), lekkie zawroty głowy, kaszel, niektórzy mi mówili, że cały blady jestem. Do dziś mnie to trzyma, ale już nie tak mocno. Ale nie tym się niepokoję - otóż zauważyłem, że w czwartek i piątek jak już leżałem by zasnąć lub się budziłem podczas oddychania wydaje jakieś dziwne odgłosy (przepraszam, nie potrafię tego inaczej nazwać), coś jak jakiś szmer lub coś podobnego temu.   Nie przerażało mnie to tak aż do dzisiejszego ranka. Gdy się obudziłem, zauważyłem, że podczas oddychania wydaję, hmm, mocniejsze odgłosy, przeraziłem się na tyle, że postanowiłem się tutaj zapytać właśnie o prawdopodobne źródło tych odgłosów. Dodam do tego, że czasami mam kłucia, bóle na klatce piersiowej, ale nie jakieś intensywne, podczas tych odgłosów nic mnie nie boli, gdy próbuję złapać taki naprawdę głęboki oddech to wtedy coś mnie boli w gardle i swędzi, mam dziwne uczucie zapchanego gardła, tutaj nie jestem pewien czy to nie wina tego, że cały czas się skupiam na tym - otóż czasami łatwiej mi się oddycha a czasami trudniej. Tutaj umieszczę fakty dotyczące mojego życia: paliłem około 3 lat (z przerwami), rok temu miałem rentgen płuc (nic nie wykazał), jestem otyły, sport uprawiam jako tako. Przez rok po rentgenie paliłem, nie mało, nie dużo - średnio (może rok to przesadziłem, ponieważ ostatnie 3 - 4 miesiące w ogóle nie palę). Jeśli potrzeba jakiś jeszcze informacji, chętnie ich udzielę i proszę, niech ktoś mi pomoże. Pozdrawiam serdecznie
ponad rok temu

Witam serdecznie,
W warunkach prawidłowych nad płucami jest słyszalny tak zwany szmer pęcherzykowy - da się go wysłuchać stetoskopem. Natomiast w przypadku pojawienia się zmian może dojść do powstania innych zmian osłuchowych i to zarówno takich, które są słyszalne tylko poprzez przyłożenie stetoskopu jak i takich, które są również słyszalne dla otoczenia.
Niestety nie da się nie słysząc Pana zmiany odpowiedzieć na pytanie, jaki to rodzaj szmeru i czym może być spowodowany. Prawdopodobnie przyczyną jego powstania jest infekcja dróg oddechowych  - wskazuje na to nagłe pojawienie się zmiany z towarzyszącą gorączką i złym samopoczuciem. Konieczne jest odwiedzenie lekarza rodzinnego i raczej proszę z tym nie zwlekać, być może konieczne jest włączenie leczenia.
A jeżeli chodzi o rzucenie palenia, to tak trzymać!
Pozdrawiam