Ból i ucisk żyły tętnicy szyjnej

Dzień dobry, od jakiegoś czasu doskwiera mi dziwne uczucie bólu czy raczej ucisku żyły (tętnicy?) prawej z dwóch rozwidlających się na szyję od środka. (te okalające tarczycę, nie umiem dokładniej sprecyzowac- to ta widoczna gdy patrzy się od przodu). Mam wrazenie, że jest ona obrzeknięta. Do jakiego lekarza powinnam się udać i o czym może świadczyć taki ból?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W pierwszej kolejności warto zgłosić się do lekarza rodzinnego. On to dalej pokieruje do odpowiedniego specjalisty po wykonaniu badania bezpośredniego.