Ból i wrażliwość okolicy po ekstrakcji dolnej ósemki

W ten czwartek miałam usuniętą donlną ósemkę, a raczej pozostałości po niej. Korona zęba dawno mi się wyłamała i został sam korzeń. Zabieg był wykonywany dłutem oraz wiertłem.Po zabiegu został założony szew.Od czwartku bardzo boli mnie cała okolica po ekstrakcji oraz okolice skroni.Biorę antybiotyk oraz leki przeciwbólowe, a mimo wszystko dolegliwości nie ustępują.Oprócz bólu okolica ta jest strasznie wrażliwa. Nie wiem na ile mój organizm jest wytrzymały żeby brać tabletki przeciwbólowe.

Witam
Dolegliwości bólowe, wrażliwość i obrzęk okolicy usuwanego zęba po trudnej ekstrakcji mogą utrzymywać się przez jakiś czas. Gojenie można wspomóc stosując odpowiednie preparaty do płukania jamy ustnej np. na bazie chlorheksydyny. Jeżeli coś Panią niepokoi, proszę udać się do stomatologa, aby ocenił proces gojenia i ewentualną konieczność wdrożenia dodatkowych procedur.