Ból i wrażliwość zębów po leczeniu

nie cale 3 m-ce robione mialam 2 6ki na dole , w lewej ,jak pije gorace lub cos zimnego zab reaguje tepym bolem ,z prawej str.nie moge rozgryzac nic twardego bo jakby to uciskalo nerw ,plomby sa nowe .Ta 6ka z prawej ,jak wczensiej mialam plombe i sie wytarla w samym srodku to jakbym nerwa miala na wierzchu? ide z reklamacja ? co to moze byc ?

Witam. W szóstce z prawej strony prawdopodobnie jest zbyt wysoka plomba, wystarczy drobna korekta zgryzu i ból przy nagryzaniu ustąpi. Natomiast szóstka z lewej strony ma prawo przez jakiś czas reagować na bodźce termiczne ( czasami, przy głębokiej próchnicy jest taka bolesność po zabiegowa ). Oczywiście proszę udać się do dentysty, który jedno wypełnienie dopasuje do zgryzu a ząb wrażliwy polakieruje. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Jeżeli ząb reaguje na nagryzanie, świadczy to o stanie zapalnym miazgi i należy leczyć kanałowo pod mikroskopem na jednej wizycie. Po leczeniu dolegliwości znikną. Odnośnie zęba reagującego na zmiany temperatury to prawdopodobnie jest nieszczelne wypełnienie które trzeba założyć ponownie.