Ból i zawroty głowy a wyniki rezonansu magnetycznego

witam, od kilku miesięcy ciągle boli mnie głowa i mam zawroty głowy.Badania podstawowe morfologia, tsh, mocz,potas, żelazo, magnez wszystko w normie. Byłam już u dwóch neurologów, laryngologa i twierdzą że jest ok, że odruchy prawidłowe. W końcu zrobiłam sobie RM głowy bez kontrastu i oto wyniki:Podkorowo w obu płatach ciemieniowych widoczne są punktowe zmiany o wysokim sygnale w obrazach T2 zależnych FLAIR- zmiany o charakterze demielinizacyjnym?naczyniopochodne? reszta ok.czy to coś groźnego?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wynik rezonansu magnetycznego głowy nie powinien Pani niepokoić-to nie jest nic groźnego (często takie zmiany punktowe spotyka się też u osób nie mających żadnych neurologicznych dolegliwości). Moim zdaniem trzeba poszukać innych możliwych przyczyn Pani dolegliwości, których jest wiele np. nie podała Pani czy zażywa jakieś leki (możliwe działanie niepożądane), może być to również związane z problemami z utrzymaniem prawidłowego ciśnienia tętniczego.