Ból i zawroty głowy, obrzmienie piersi i ból w podbrzuszu a możliwość ciąży

Dwa tygodnie temu po raz pierwszy kochałam się z chłopakiem. Użyliśmy prezerwatyw, a dodatkowo przerwał przed wytryskiem. Po stosunku obawiałam się ciąży. Już 3 -4 dni później zaczęły się u mnie objawy takie jak ból i zawroty głowy, obrzmienie piersi i ból w podbrzuszu. Wtedy panicznie się wystraszyłam i ten strach trwa do teraz. Czy jest możliwe żebym była w ciąży i czy objawy mogą wystąpić tak szybko? Czy jest to spowodowane strachem/stresem lub chorobą?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży zdecydowanie jest niewielkie. Opisane objawy najpewniej związane są zatem z lękiem/strachem przed ciążą. Nie ma powodów do niepokoju.