Ból jajnika a implantacja zarodka

Witam. Jestem cztery dni po owulacji. Wczoraj wieczorem bardzo mocno bolał mnie brzuch a właściwie to podbrzusze, ból ustal po kilku minutach i pojawiło się delikatne pobolewanie w prawym jajniku. Czułam to cały dzień a jak podniosłam coś cięższego czy przesunęłam cokolwiek o większej wadze to od razu boleć zaczynało na wysokości macicy. Teraz nadal mam to pobolewanie w jajniku. Czy możliwe, że w przypadku zapłodnienia może juz dochodzić do implantacji zarodka?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Do implantacji zarodka dochodzi mniej więcej po 7 dniach od zapłodnienia. Teoretycznie nie jest jednak wykluczone, że Pani objawy mogą być wynikiem implantacji. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.