Ból jajnika: Co może być przyczyną?

Witam.
W pierwszym dniu jajeczkowania zaczął boleć mnie jajnik z lewej strony i ten ból utrzymuje się już 1,5 miesiąca. Okres w tym miesiącu spóźnił mi się 5 dni i miesiączka trwała 4 dni, dosyć krótko porównując moje dotychczasowe miesiączki.
Staram się cały czas o dziecko i planuje w tym miesiącu wizytę u ginekologa, ale chciałabym się dowiedzieć wstępnie co może być przyczyną tego bólu, bo nigdy mi się nie zdarzyła taka sytuacja jedynie podczas owulacji ból trwał parę dni ale nie żeby ból utrzymywał się ponad miesiąc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przyczyną bólu może być torbiel jajnika. Najczęstszym typem są torbiele czynnościowe- torbiel pęcherzykowa lub ciałka żółtego. Związek czasowy z owulacją wstępnie potwierdza taką diagnozę. Powinna Pani udać się do ginekologa, by ten zbadał Panią i wykonał USG. Najczęściej tego typu torbiele wchłaniają się samoistnie w ciągu 1-2 cykli, czasem jednak konieczna jest operacja. Jeśli lekarz nie stwierdzi torbiele, będzie poszukiwał dalszych przyczyn bólu, jak np. endometrioza.

Proszę też już teraz wykonać test ciążowy, dla pewności.

Pozdrawiam serdecznie!