Ból jajnika i biały śluz z pochwy: co robić?

Powinnam dostać okres, lecz od 3 dni boli mnie mocno lewy jajnik. Z pochwy wydziela mi się biały śluz - te objawy charakterystyczne są dla owulacji, ale to nie możliwe, ponieważ dziś mam 29 dzień cyklu. Co to może być? Martwię się bardzo. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W przypadku braku miesiączki w pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę. Być może dolegliwości bólowe podbrzusza poprzedzają pojawienie się okresu. Zdarza się, że opóźnienie miesiączki może wynikać m.in. ze stresu, wysiłku fizycznego, intensywnego odchudzania. Należy również wziąć pod uwagę zaburzenia hormonalne, torbiele jajników.
Gdyby miesiączka się nie pojawiła, konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam