Ból jajnika i wynik badania USG

Witam, mam problem. Okropnie boli mnie lewy jajnik. Na ostatnim USG wyszło, że prawy jajnik ma wymiary 19 mm na 12 mm a lewy 24 mm na 14 mm. Czy to oznacza, że mam powiększony lewy jajnik i co robić? Mam dwie córeczki i od czasu pierwszego porodu wszystko się posypało we mnie, a mam dopiero 22 lata. Proszę o poradę, gdzie się udać i co to może oznaczać?

Witam! Choć jajniki są narządem mnogim, ich budowa nie jest symetryczna. Podane wymiary jajnika są jak najbardziej prawidłowe. Co więcej, nie przytacza Pani, jakoby lekarz uznał ich budowę za nieprawidłową (np. obecność torbieli), więc wydaje się, że nie ma Pani podstaw do obaw. W treści zapytania nie charakteryzuje Pani rodzaju bólu, czasu jego trwania itp., dlatego tym bardziej trudna jest do ustalenia prawdopodobna przyczyna dolegliwości. W obecnej sytuacji powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego, który zbierze z Panią szczegółowy wywiad i ustali dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam