Ból jajnika po usunięciu mięśniaków

Witam! Pod koniec września przeszłam operację usunięcia mięśniaków - mięśniaki miałam 2, ok. 5 cm każdy. Podczas operacji okazało się, że miałam jeszcze wodniaka 1 z jajowodów - po operacji byłam na kontroli i wszystko było okay. Przed operacją nie bolały mnie jajniki - teraz w okresie miesiączki i w połowie cyklu odczuwam bóle - chyba jajnika. Bóle są po prawej stronie – po tej stronie też miałam usunięte mięśniaki. Mam 30 lat (operację miałam w wieku lat 29) i nie rodziłam dzieci. Czy to naturalnie czy powinnam zgłosić się do lekarza? Bóle nie są jakieś bardzo mocne - bardziej się niepokoję. Dziękuję i pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Jeżeli bóle pojawiają się okresie owulacyjnym i zlokalizowane są zawsze w rucie jajników to jest prawdopodobne, że bóle te związane są właśnie z jajeczkowaniem. Dolegliwości jednak nie powinny zawsze występować z tej samej strony. Ponieważ przyczyna dolegliwości może być inna, a bez możliwości wykonania badania i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości aby rozstrzygnąć ten problem z pewnością konieczna jest wizyta u lekarza. Powinna Pani po pierwsze skonsultować się ze swoim ginekologiem, a po drugie warto również skonsultować się z lekarzem rodzinnym i wykonać podstawowe badania laboratoryjne oraz badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej.

Pozdrawiam