Ból jajnika podczas siadania

Od 3 dni pobolewa mnie prawy jajnik. Za 4 dni mam dostac okres, czy to z tego powodu? Nie boli mnie przy naciskaniu brzucha a jedynie kiedy siadam to czuje takie delikatne uderzenie. Czy to normalne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisany przez Panią objaw bez wątpienia nie jest fizjologią. Trudno jednak stwierdzić jaka jest jego przyczyna. Tak naprawdę, choć ból umiejscowiony jest w okolicy jajnika, może być także związany ze schorzeniami układu pokarmowego lub układu moczowego. Sugeruję dokładniejszą diagnostykę. Proszę zacząć od wizyty u specjalisty ginekologa, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci badania dodatkowe.