Ból jajnika? Pomocy!

Witam. Mam 14 lat i od tygodnia mam lekki ból w prawym podbrzuszu lub koło prawego jajnika. Jednak też czasem odczuwam kłucie z lewej strony. Ból nie jest mocny ani ciągły, mogę się swobodnie ruszać, podnosić do górny nogi itd. Nawet gdy naciskam w te miejsca nie odczuwam bólu. Jest to jednak niepokojące. Nie dawno dostałam pierwszej miesiączki i może to ona jest powodem mojego problemu. Co może mi dolegać lub co powinnam zrobić ? Z góry dziękuje ....
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Bardzo prawdopodobne, że bóle podbrzusza związane są z rozpoczęciem miesiączkowania. Pierwszym krwawieniom towarzyszą zwykle różne dolegliwości, nudności, wymioty, bóle brzucha, bóle głowy. Jeżeli bóle pojawiają się w drugiej połowie cyklu, tj 14 dni przed miesiączką i ustąpią po jej zakończeniu, to potwierdzi do nasze przypuszczenia. Jeżeli bóle pojawiają się w innym terminie wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który zbada brzuch i zleci odpowiednie badania.
Pozdrawiam.