Ból jajników a starania o ciążę

witam staram się z mężem o dziecko kochaliśmy się 26,27 i 29.10.od dwóch dni strasznie bolą mnie jajniki dokładnie czasami mocne kłucie w lewym jajniku,prawy jest policystyczny czy prawdopodobieństwo ciąży jest duże na test ciążowy to trochę za wcześnie skąd taki ból.Miesiączki mam regularne co 28.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ból w obrębie jajnika może być spowodowany wieloma przyczynami, np. owulacją, ale również przyczynami zapalnymi, skrętem przydatków i innymi. Jeśli ból nie będzie przechodził, będzie się nasilał lub dołączą się inne objawy należy pilnie skonsultować się z ginekologiem.