Ból jajników - czy tabletki antykoncepcyjne działają?

Witam. Jestem właśnie w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych i od kilku dni zaczęłam odczuwać lekkie bóle jajników, takie jak przed okresem, ale dużo słabsze. Czy znaczy to, że tabletki nie działają?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bóle w podbrzuszu oraz boesne miesiączkowanie to dość częste działania niepożądne tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli bóle są dokuczliwe, można porozmawiać z lekarzem o wymianie preparatu na inny. Czasami inne tabletki antykoncepcyjne nie powodują tych samych działań niepożądanych.

Bóle brzucha nie oznaczają, że tabletki są nieskuteczne. Jeżeli stosuje je Pani prawidłowo, nie ma powodów do obaw - jest Pani zabezpieczona przed zajściem w ciążę.