Ból jajników i brak okresu

Mam pytanie, nie wiem, co się ze mną dzieje. W lutym dostałam 19 okresu ok, 24 lutego. Uprawiałam z chłopakiem seks analny, było to w ostatnim dniu miesiączki. W marcu okres wystąpił normalnie u mnie, czyli po 35 dniach, czyli 25 marca. Mamy maj, a ja dalej nie dostałam kolejnego okresu i strasznie bolą mnie jajniki. Co to może oznaczać? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Mało prawdopodobne, aby seks analny był przyczyną ciąży (nasienie z okolic odbytu musiałoby spłynąć, dostać się do dróg rodnych, innej "drogi" nie ma). Jeśli nie odbywała Pani innych stosunków albo pozostałe stosunki odbyły się z zabezpieczeniem, to przyczyną braku miesiaczki są raczej zaburzenia hormonalne niż ciąża. Jest to o tyle prawdopodobne, że Pani cykle są trochę za długie. Prawidłowy cykl miesiączkowy trwa zazwyczaj maksymalnie 31-31 dni... Proszę udać się do ginekologa w celu wyjaśnienia przyczyn braku miesiączki oraz bólów podbrzusza.

Pozdrawiam!